Läänemere päeva tähistmamist Suurpea külas valmistasid ette üheskoos kaks meeskonda: MTÜ Parim Paik Suurpeal ning MTÜ Loksa Pärlid. Seda ilusat sündmust korraldasime me mõlemad esimest korda, seepärast tundsime erilist elevust ning suurt vastutust. Me elame Läänemere ääres, Hara lahe kaldal.

Üritus toimus vabas õhus mere ääres. Õnneks päev oli ilus, hommikul sadas natuke vihma, kuid ürtiuse alguseks päike tuli välja ning õhk oli mõnusalt värske ja soe.
Mõeldes sündmuse programmile tuli mõte koguda pilte meie merest ehk kohalike elanike poolt tehtud kaadreid Hara lahest ning korraldada fotonäitust. Meil on palju andekaid inimesi, kellel meeldib viibida looduses ning jäädvustada selle ilu.

Näituse korraldamisel tuli meile appi kohalik kunstnik Jevgenii Filimonov, kes maalis mere panoraami suure kaheosalise tahvli peale, mis sümboliseerib raamatut. Raamatu sisu on meie, rannarahva elu-olu, sest iga foto taga on oma lugu.

Maagilist atmosfääri lisas meie sündmusele elav muusika. Kaunis haldjas Marina Evteshina Peterburist mängis saksofoni. Nautisime parimaid palasid Frank Sinatra loomingust, jazzi meloodiaid ning kõigile tuttavaid romantilisi maailmahitte. Paljud tantsisid muusika saatel.
Kehatoeks oli külalistele pakutud kohapeal elaval tulel valmistatud uhhaa.
Pakuti ülimaitsvaid kalapirukaid.
Kohalik chef Leonard Gulak Mere Baarist kostitas erinevate kalaroogadega: maitsvad krõbedad räimed, lõhe köögiviljadega ning grillitud beebiforell – külalised kiitsid menüü valikut, mis sobis väga hästi päeva teemaga.

Üritusest võttis osa ligi 100 inimest.
Kohapeal said põnevalt aega veeta nii täiskasvanud kui ka lapsed. Koos vastati viktoriini küsimustele, mille teemaks oli Läänemeri. Igaüks sai meisterdada endale väikse meene – puidust kala, väikestest värvilistest kividest mosaiikkaunistusega.
Koos oodati õhtu peasündmust, kell 20:30 süüdati lõke. See oli kaunis ja südantsoojendav hetk. Lapsi ootas üllatus ettevõttest Tulepood.ee – lasti värvilist tossu,mis tõi palju naeru ja rõõmu.
Sündmust jäädvustas professionaalne fotograaf Tiana, kes tuleb meie juurde alati hea meelega külla ning teeb oma tööd südamega.

Koos veetsime toredat aega, viisime mõtted igapäevaelust kaugele, imetlesime meie ühist kaunist merd ja päikeseloojangut. Mõttetes tervitasime kõiki naabreid, kelle lõkkeid nägime rannikul ja olime lihtsalt tänulikud.

MTÜ Parim Paik Siitpeale
MTÜ Loksa Pärlid

Kõik meie poes suveniiride müügist kogutud rahad lähevad meie Suurpea arendamisele ja toetusele! Täname igaüks! Peida