Tutvumisi Suurpeaga

Marina Tabri ja Miroslav Safin

Kord pöördus üks naine Tanuki events stuudiosse palvega, et me kirjutaks laulu Suurpea kohta. Leidsime, et see ettepanek oli huvitav, eriti kuna meile meeldisid laulu sõnad, mille Anastasia Tegina juba kirjutas. Nad olid siirad, puhtad, südamest kirjutatud ja see on alati väärtuslik! Koosolekule tuli sama naine. See oli Anneli Lamonova.

Tohutu energiaga ja positiivne naine. Oli näha, kuidas ta oli oma armastatud Suurpea fänn. Mõne aja pärast kirjutas helilooja Miroslav Safin teksti jaoks muusika ja laulja Marina Tabri esitas selle laulu üritusel – Merepäeva ja Suurpea lava avamine.

Sellest ajast alates on laul “Minu Suurpea” (sõnad: Anastasia Tegin, muusika: Miroslav Safin) Suurpea hümn. Nii saime tuttavaks Suurpeaga, mis asub mere ääres, on ilus loodus, värske õhk ja toredad inimesed. Meie jaoks on sõit Suurpeale alati puhkus.

Marina Tabri ja Miroslav Safin.
Tanuki events

Ludmila Hestur

Mina koos perega ja sõpradega käisime sageli looduses puhkamas. Kord kutsus üks mu sõber meid kaunist kohta vaatama - ja kõik: see oli armastus esimesest silmapilgust. See oli umbes 30 aastat tagasi.

Esialgu käisime sõbrannaga siin aeroobikat tegemas, metsaradadel jooksmas ja meres ujuma. Meile meeldis uppunud laevadega metsik rand (siis olid kõik 3 veel näha) Loksa taga ja põhjapoolne neem, muide, Mandri-Eesti põhjapoolseim punkt. Igal pool oli võimalik telgis ööbida. Põhja pool oli siis veel asustamata - ideaalne koht qi-gongi, jooga, mediteerimise ja raamatute lugemiseks. Ilu on selline, et see võtab hinge kinni. Hakkasin oma poega ja teisi sõpru endaga kaasa võtma ning koos nendega ronisime läbi terve poolsaare.

Poistele meeldib ronida mööda hüljatuid kohti ja varemeid ning nii olin ka mina nendega. Suurpea ümbruses uurisime kõike: ronisime instituudi ja veetorni katusele ning ka poolsaare põhjaosa käisime läbi. Unustamatud ajad!

Igal aastal kasvas ja tugevnes mu armastus Suurpea vastu ja ta kinkis mulle heldelt oma iludust, et see tundus vastastikune. Poolsaar kinkis mulle imelised sõbrad Tiina ja Urmase ning nad kutsusid mind peatuse maalimisest osa võtma. Olen juba ammu tahtnud oma lemmikkoha jaoks midagi ära teha ja nüüd, cheers !, avanes võimalus ... ”

„Tahan lisada ka seda, et igal suvel kogun teedest kaugemal heinamaadel ja lagendikel ravitsevaid ürte ning kogun ravim- ja maitsvaid kangendamisteesi, korjan sauna vihtasi, maasikaid, mustikaid, seeni - helde, vapustav koht. Viimastel aastatel on olnud sõltuvust pildistada kauneid hetki.

Jelena

Tere! Minu nimi on Jelena! Tegelen interjööri dekoratsioonide valmistamisega. Mõni aasta tagasi kohtusin oma näputöö kaudu Anneliga. Ma pigem ei kohtunud, vaid saatus viis meid kokku. Sellest ajast saadik oleme olnud suured sõbrad.Ühel juuni päeval sain kutse külastada Annelit. Pidin minema Suurpeale ja siis tekkis küsimus: mis on Suurpea ja milleks seda kasutatakse? Elanud kogu oma elu Eestis, ei uskunud ma isegi, et peaaegu minu külje all on nii ilus koht.

Ühesõnaga, tulles kord siia mändide nurka mere ääres, tahan ma siia ikka ja jälle tagasi tulla … Mida ma juba kolm aastat teinud olen … Iga kord avavad Lamonovi õed mulle “nende lapsepõlve maal” uusi huvitavaid kohti. ” Eriline tänu neile selle eest .. Kui nad küsiksid minult, kas ma tahan elada Suurpeal, siis ütleksin jah! Suvel kindlasti jah !!. Nii et kes pole veel Suurpeal käinud, siis kiiremas korras minge…

 

Minu nimi on Olga Kologriv

Olen näomaalingute (kehale joonistamine) meister. Osalen sageli huvitegevuses ja naudin uute kohtade külastamist. Esimest korda käisin Suurpea külas merefestivalil, see koht jättis unustamatu elamuse. Imeline loodus, mets, meri, puhas õhk! Tallinnast külla saab sõita vähem kui tunniga. Korraldajad tervitasid mu peret südamlikult ja soojalt, mis andis meile võimaluse tunda end selle puhkuse osana.

Laste meelelahutus ja täiskasvanutele mõeldud kultuuriprogramm rõõmustasid kõiki. Tore oli maalida naljakaid laste nägusid nii sõbralikus õhkkonnas.

Mõnuga tulen siia veel palju kordi nii tööle kui ka lõbutsema!

Facebook

Instagram

Tere tulemast Suurpeale!

Eesti põhjarannikul asuval Suurpea külal on kõik eeldused turismimagnetiks saamiseks.

Kõik meie poes suveniiride müügist kogutud rahad lähevad meie Suurpea arendamisele ja toetusele! Täname igaüks! Peida